Noorte Filmipäevad 2019 Athena koolis.

Meid ümbritsev maailm on üha enam tajutav visuaalsete kanalite kaudu. Multimeediumi tarbimine on loomulik osa noore igapäevaelust. Seetõttu on järjest olulisem arendada visuaalsete voogude, tekstide ja märkide kriitilise tõlgendamise oskusi, mis aitaks lastel ja noortel tänapäeva infoühiskonnas orienteeruda. Ise luues ja  analüüsides on parim viis  mõista ümbritsevat maailma. Kaasatud ekspertide abiga uurime multimeediumi võimalusi: pilt, heli, tekst,  animatsioon, video, film.
Filmipäevade raames toimuvad Athena koolis kohtumised ja töötoad noortele.
21. veebruaril oli külas filmimees Rao Heidmets.
Rao Heidmets on rahvusvaheliselt tunnustatud paljude filmide autor, õppejõud ja animarežissöör. Tema koostatud "Animaõpik" on oluline õppematerjal noortele filmihuvilistele.
25. märtsil kohtus noortega Rakvere Teatri näitleja Peeter Rästas.
Peeter Rästas  on mitmekülgne looja, kes rakendab oma loomeprotsessides multimeediumi võimalusi..
Animatsiooni töötoad toimusid huvilistele 13. veebruaril, 20. veebruaril, 13. märtsil ja 20 märtsil.

Noorte loominguga saab tutvuda Athena kooli õpilastööde kevadnäitusel!